Co se na webináři dozvíš?

Prostřednictvím našich dvou lektorů se dozvíš více o technickém pozadí informačního portálu Ministerstva zdravotnictví, uvidíš některé projekty, které vznikly na datech poskytovaných tímto portálem a také budeš svědkem demonstrace predikcí postavených na ověřených statistických modelech.

Program

Zkušenosti vedoucího vývojáře platformy onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Přednášející: Matěj Karolyi, vedoucí vývojář portálu

Součástí portálu Onemocnění aktuálně je i sekce věnovaná současnému stavu COVID-19 v České republice. Je zde k nalezení několik sad datových vizualizací, které jsou děleny do jednotlivých sekcí. Data jsou zadávaná krajskými hygienickými stanicemi (KHS) ve spolupráci s laboratořemi a Ministerstvem zdravotnictví. Konkrétně zde lze nalézt celkový počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19, počet vykonaných testů, přehled nákupů a distribuce ochranného materiálu, aktuální informace o hospitalizovaných a mnoho dalšího. Data se každodenně několikrát aktualizují a portál tak přináší nejnovější informace o celé pandemii.

STÁHNOUT PREZENTACI

Predikce a datová analýza veřejně dostupných datových setů COVID-19

Přednášející: Pavel Fryblík, Data Analyst Lead v Madfinger Games

Pavel se pokusí zodpovědět na otázky, které nás trápí s pomocí dat z vývoje aktuální situace kolem COVID-19. Náměty otázek, kolem kterých by se jeho část webináře točila:

STÁHNOUT PREZENTACI

Záznam webináře